W czwartek (07.09.2023r.) Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu po raz kolejny włączyła się w obchody Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą dwunastej odsłony akcji jest najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego w tematykę utworu wprowadziła nas Pani Bogusława Ceberek. W tym roku, na czele z Panią Burmistrz Elżbietą Abramczyk, udział w akcji wzięli uczniowie klasy VIII b z PSP w Myszyńcu, Klub Seniora w Myszyńcu Starym oraz Koło Przyjaciół Teatru i Biblioteki działające przy naszej bibliotece. Dziś z przyjemnością możemy stwierdzić, że hasło: „Biblioteka/książka/czytanie łączy pokolenia” jest wciąż aktualne.

NARODOWE CZYTANIE 2023