ELIMINACJE GMINNE KONKURSU RECYTATORSKIEGO „KURPIE ZIELONE W LITERATURZE”

We wtorek 3 października 2023 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu odbyły się eliminacje gminne XL Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w Literaturze” skierowanego do uczniów klas V-VIII Szkół Podstawowych z miasta i gminy Myszyniec.

Do eliminacji gminnych konkursu przystąpiło 47 uczestników z klas V-VIII Szkół Podstawowych z miasta i gminy Myszyniec. W kategorii poezja – 40 uczestników, w kategorii gadka – 7 uczestników.
Komisja po przesłuchaniu prezentacji konkursowych wszystkich uczestników postanowiła przyznać następujące nagrody:
• w kategorii recytacji wierszy o Kurpiowszczyźnie:
I nagroda: ex aequo Paulina Glinka i Anna Piechowska
II nagroda: ex aequo Amelia Dąbkowska i Natalia Turek
III nagroda: ex aequo Amelia Domian, Liliana Kołodziejczyk, Amelia Lipka i Julia Mierzejewska
Wyróżnienia: ex aequo Nikodem Dąbrowski, Alicja Joanna Rolka, Julia Samsel, Alicja Ślubecka i Nikola Świder
• w kategorii gadka kurpiowska:
I nagroda: ex aequo Piotr Gołaś, Jakub Mikołajczyk i Łucja Wiśniewska
II nagroda: ex aequo Alicja Drężek i Malwina Maria Śniadach
III nagroda: Rajmund Parzych
Wyróżnienie: Antoni Parzych
Do eliminacji międzygminnych, które odbędą się 24 października 2023 roku w Bibliotece w Lelisie zakwalifikowali się:
1. Paulina Glinka
2. Anna Piechowska
3. Piotr Gołaś
4. Jakub Mikołajczyk
5. Łucja Wiśniewska
Wszyscy laureaci i uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Burmistrza Myszyńca, które wręczył Sekretarz Gminy Myszyniec Pan Daniel Walijewski.
Warto podkreślić, że recytatorzy sięgają coraz częściej po wiersze, które zostały nagrodzone w konkursie poetyckim „Kurpie Zielone w Literaturze", którymi są autorami lub autorami są ich rówieśnicy. Zaskoczyła nas również wśród uczestników konkursu duża liczba gawędziarzy, którzy poprawnie posługiwali się gwarą, wykazując tym samym wysoki poziom prezentacji. Większość recytatorów na prezentacje konkursowe ubiera się w stroje ludowe, podkreślając w ten sposób uroczysty charakter eliminacji gminnych Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w Literaturze”.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w konkursie, Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!
Serdeczne podziękowania kierujemy dla nauczycieli przygotowujących uczestników na Konkurs Recytatorski „Kurpie Zielone w Literaturze”. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie w konkurs i wzorowe przygotowanie dzieci biorących w nim udział.

ELIMINACJE GMINNE KONKURSU RECYTATORSKIEGO „KURPIE ZIELONE W LITERATURZE”