DRUGIE SPOTKANIE Z CYKLU „MYSZYNIANA” W MGBP W MYSZYŃCU

We wtorek, 17 października 2023 r. odbyło się spotkanie autorskie z Panią Jadwigą Kalinowską zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu wspólnie z Fundacją Kulturalne Kurpie w ramach cyklu „Myszyniana”.

Pani Jadwiga z domu Bronikowska mieszka w Ostrołęce, ale urodziła się w Myszyńcu w 1933 roku. Tu spędziła dzieciństwo i wczesne młodzieńcze lata. Swoje pierwsze wiersze napisała w Myszyńcu w czasie wojny. „Córa lasów” to debiut poetycki Pani Jadwigi, który jest „najdojrzalszym debiutem w Polsce”. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy z tomiku poezji, które chętnie prezentowali przybyli goście. Spotkanie uświetnili muzycznymi występami „Kapela Grzesia” oraz grupa śpiewacza „Wrzos”. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

DRUGIE SPOTKANIE Z CYKLU „MYSZYNIANA” W MGBP W MYSZYŃCU