SPOTKANIE Z MAŁGORZATĄ URSZULĄ LASKĄ

W środę 27 marca 2024 r. Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu odwiedził wyjątkowy gość – Pani Małgorzata Urszula Laska, autorka inspirujących i pouczających książek dla dzieci i młodzieży, mieszkająca i pracująca we Frankfurcie nad Menem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 0-III ze Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszynach.

Pani Małgosia debiutowała w roku 2013 bajką o jeżu pt. „Pan Dreptusiński”. Kolejne Jej książki to „Tajemnica żabiej wyspy”, „Notros”, Wszyscy jesteśmy potrzebni”, „Mały bohater”, „Tylko wroć”, zbiór wierszyków o tematyce kurpiowskiej „Pod kurpiowską strzechą” oraz zbiór utworów publikowanych na łamach magazynu polonijnego „Twoje Miasto”. Bajki w piękny i ciepły sposób opowiadają historie zagrożonych gatunków zwierząt, np. żbika, rysia, jeża czy żaby śmieszki, pokazując w relacjach między nimi potrzebę wzajemnego zrozumienia i tolerancji.
Uczestnicy spotkania oprócz ciekawych opowieści obejrzeli opowiadanie w formie teatrzyku kamishibai. W trakcie spotkania zadano autorce wiele pytań, na które z przyjemnością udzieliła odpowiedzi.
Dzieci i wychowawcy mieli możliwość zakupienia książek ze specjalną imienną dedykacją i autografem naszego gościa.

SPOTKANIE Z MAŁGORZATĄ URSZULĄ LASKĄ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15