WARSZTATY ZIELARSKO – KOSMETYCZNE

10 maja 2024 r. w naszej bibliotece odbyły się warsztaty zielarsko – kosmetyczne. Poprowadziła je Katarzyna Enerlich  – polska pisarka, dziennikarka, nauczycielka jogi, zielarka i pasjonatka naturalnych kosmetyków.

W czasie spotkania mieliśmy okazję poznać zioła, które rosną również w naszej okolicy. Świeżo przyrządzony z nich wywar był podstawą do tworzenia kosmetyków.  Uczestniczki wydarzenia własnoręcznie wykonały krem, tonik i pastę myjącą do ciała z naturalnych składników. Prowadząca w bardzo interesujący sposób opowiadała, jakie zioła mogą nas wspomagać w różnych dolegliwościach. Dziękujemy za mile spędzony czas i zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy w tym temacie poprzez dostępną w naszej bibliotece literaturę autorstwa naszego gościa.

WARSZTATY ZIELARSKO – KOSMETYCZNE